Pierwsza autobusowa linia ŁKA pojedzie do Zelowa

Pierwsza autobusowa linia ŁKA pojedzie do Zelowa

Pierwsza linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA zostanie uruchomiona na odcinku Zelów – Łask. Regularne połączenia ruszą od 12 listopada, a do końca roku przejazdy autobusami będą bezpłatne.

Na początek przewoźnik zaplanował uruchomienie 14 par autobusów, które będą dowoziły mieszkańców okolicznych miejscowości do stacji kolejowej w Łasku i z powrotem.

Rozkład jazdy autobusów został tak dopasowany do rozkładu jazdy pociągów ŁKA, aby pasażerowie mogli bez długiego oczekiwania na przesiadkę kontynuować podróż. A to wszystko na jednym bilecie wg taryfy kolejowej. Dzięki temu, dojazd do stolicy regionu z miejscowości oddalonych od stacji kolejowych będzie łatwy, tani i komfortowy. I tak np. student za jednorazowy przejazd z Zelowa do Łodzi Kaliskiej zapłaci 8,92 zł, natomiast koszt biletu miesięcznego dla niego na tej trasie wyniesie 173,56 zł. Korzystając tylko z połączeń autobusowych, za jednorazowy przejazd z Łasku do Zelowa zapłaci 3,58 zł.

Z 33% zniżki mogą skorzystać nauczyciele przy jednorazowych przejazdach KKA, którym taka ulga nie przysługuje u innych przewoźników autobusowych.

Do końca tego roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. Natomiast od stycznia 2024 r. pasażerowie będą podróżowali na biletach zakupionych wg taryfy ŁKA, czyli z uwzględnieniem zniżek kolejowych. Wielokanałowy system dystrybucji biletów łączonych (na autobus i pociąg) zapewni naszym klientom swobodę wyboru najwygodniejszej formy zakupu.