Pięcioczłonowe Impulsy 2 SKM Warszawa zadebiutowały na linii S1

Pięcioczłonowe Impulsy 2 SKM Warszawa zadebiutowały na linii S1

W poniedziałek, 8 sierpnia na tory warszawskiego węzła kolejowego wyjechały dwa pięcioczłonowe składy Impuls 2, które obsługiwały linię S1 między Otwockiem a Pruszkowem.    

Choć miłośnicy kolei a także pasażerowie sądzili, że nowe pociągu zobaczą już od porannego szczytu przewozowego, to składy obsługę linii S1 rozpoczęły około godziny 15:30. Dlaczego ?

– Sprawdzaliśmy i testowaliśmy ostatnie rzeczy przy składach. Po tych czynnościach uznaliśmy, że pociągi są gotowe i ruszą na trasę po południu – tłumaczy Karol Adamaszek rzecznik SKM Warszawa.

W dni robocze pojazdy będą połączone co umożliwi obsługę linii S1 łącznie 10 wagonami. W weekendy i święta (w tym 15 sierpnia) pojazdy będą rozdzielone.

Oprócz dwóch pierwszych, które już jeżdżą z pasażerami, w Warszawie czeka już kolejne sześć pięcioczłonowych Impulsów 2. Niestety na razie nie wiadomo kiedy wyjadą na tory aby wozić pasażerów.

– Jesteśmy w fazie ostatnich spraw proceduralnych – dodał Adamaszek.

Przypomnijmy, że SKM Warszawa dysponuje już sześcioma krótszymi pojazdami Impuls 2 , które obsługują linię S2 na trasie łączącej lotnisko im. Fryderyka Chopina z Sulejówkiem Miłosną.

Wszystkie jednostki z 21 zamówionych w Newagu mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.