Patrol SOK ujął 30-latka który zaatakował kierownika pociągu

Patrol SOK ujął 30-latka który zaatakował kierownika pociągu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. 30-latek bez powodu uderzył pięścią w twarz pracownika Kolei Wielkopolskich oraz uszkodził mu komórkę. Na szczęście kierownik pociągu nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Sprawą zajmuje się teraz Policja.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie stacji kolejowej Poznań Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu pełniąc służbę porządkową na peronie nr 11 zostali zaalarmowani przez pracownika drużyny konduktorskiej jednego z przewoźników kolejowych, że podczas przebywania w tunelu peronowym poznańskiej stacji został bez powodu uderzony pięścią w twarz przez nieznanego sprawcę. Dodatkowo ten sam mężczyzna wytrącił mu z rąk telefon komórkowy w wyniku czego doszło do jego uszkodzenia.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast po uzyskaniu rysopisu podejrzanego rozpoczęli działania poszukiwawcze oraz sprawdzili monitoring stacji Poznań Główny. Mundurowi w wyniku podjętych działań szybko namierzyli, a następnie ujęli poszukiwanego mężczyznę. Sprawca przyznał się do popełnionego czynu zabronionego. Poszkodowany odmówił udzielenia pomocy przedmedycznej. Ujęty 30-latek został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Poznań Grunwald. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.