Pasażerowie wracają do pociągów WKD

Pasażerowie wracają do pociągów WKD

Po pierwszej fali zakażeń koronawirusem zaobserwowano powrót podróżnych do pociągów WKD. Dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom w pociągach WKD, przywróceniu pełnego rozkładu jazdy na liniach WKD i zaufaniu pasażerów, w czerwcu br. liczba podróżujących wzrosła do ponad 300 000 osób.

– Przywrócenie rozkładu jazdy sprzed ogłoszenia stanu pandemii to przede wszystkim odpowiedź na oczekiwania pasażerów. W związku z COVID-19 wprowadziliśmy dodatkowo wiele udogodnień zwiększających bezpieczeństwo pasażerów. Chcemy aby każdy podróżny czuł się komfortowo oraz bezpiecznie w pociągach . Już dziś wiemy, że liczba naszych podróżnych powoli wzrasta mimo epidemii, co bardzo cieszy – mówi Tomasz Tretter, Dyrektor ds. handlowych WKD sp. z o.o.

Od momentu wprowadzenia obostrzeń związanych z obowiązującym stanem utrzymującej się epidemii spółka podjęła wszelkie niezbędne działania, żeby podróż była bezpieczna. W pociągach WKD zastosowano wiele rozwiązań mających na celu zabezpieczenie zdrowia i życia podróżnych.

Prowadzona jest również kampania „Kolej na odpowiedzialność”, która przypomina nieustanie o zasadach higienicznych, których powinniśmy wszyscy przestrzegać. Dodatkowo spółka wprowadziła na okres 3 miesięcy pilotażową usługę bezgotówkowego zakupu biletu w biletomatach zamontowanych w pociągach kursujących na linii WKD. Tym samym pociągi WKD spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane od przewoźników kolejowych, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo osobom korzystającym z naszych usług przewozowych a także pracownikom spółki.