Opiekunowie medyczni objęci ofertą biletów miesięcznych Polregio za 1 zł

Opiekunowie medyczni objęci ofertą biletów miesięcznych Polregio za 1 zł

Opiekunowie medyczni, współwalczący na pierwszej linii ze skutkami epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, mogą skorzystać ze specjalnej oferty biletów miesięcznych Polregio za symboliczną złotówkę.

Bilety miesięczne za 1 zł to specjalna oferta Polregio dla pracowników służby zdrowia walczących ze skutkami epidemii SARS-CoV-2. W ciągu trzech tygodni skorzystało z niej ponad 2000 pracowników służby zdrowia. Polregio pozostając w stałej współpracy z Ministerstwem zdrowia m.in. w zakresie przeciwdziałania skutkom epidemii, włączyło do oferty opiekunów medycznych, którzy mogą kupić bilet miesięczny Polregio za 1 zł. Opiekunowie medyczni, delegowani do pracy np. w Domach Pomocy Społecznej niejednokrotnie oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od ich miejsca zamieszkania, podejmują działania opiekuńczo-pielęgnacyjne, które mają duży wpływ na poprawę stanu zdrowia pacjentów.

– To niezwykle ważne, by dać namacalne wsparcie dla osób, które są na pierwszej linii walki z epidemią – podkreśla Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. – Cieszy nas, że teraz obok personelu medycznego, także opiekunowie medyczni mogą skorzystać ze wsparcia finansowego w przejazdach. Dziękujemy za ten gest – dodaje rzecznik MZ.

– Dzięki współpracy z Ministerstwem Zdrowia w tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości możemy na bieżąco reagować i udzielać wsparcia tym pracownikom służby zdrowia, którzy są lub w danym momencie stają się bezpośrednio narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia, bohatersko walcząc ze skutkami epidemii. Myślimy też perspektywicznie, stąd już teraz Polregio planuje przyszłą ofertę tak, by pracownicy służby zdrowia zawsze czuli się docenieni  – powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio .

Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników służby zdrowia musi posiadać w pociągu ważny dokument poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu) o którym mowa w warunkach taryfowych. Bilety za 1zł dla pracowników służby zdrowia wydawane są na konkretny odcinek na przejazdy „tam i z powrotem”, a ich zakup jest możliwy w kasach biletowych, w systemie sprzedaży na stronie internetowej polregio.pl, poprzez KOLEO, a także w pociągu u obsługi (bez opłaty za wydanie biletu).