Oława: ominął zamknięte rogatki – został srogo ukarany

Oława: ominął zamknięte rogatki – został srogo ukarany

Dzięki nagraniu umieszczonemu w Internecie policjantom udało się ustalić sprawcę niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce we wtorek 12 lipca 2023 r. na przejeździe kolejowym przy ul. Kilińskiego w Oławie.

Na nagraniu widać jak kierowca samochodu osobowego marki Fiat Punto koloru zielonego ominął inny pojazd stojący przed zamkniętą rogatką kolejową, po czym przejeżdża przez przejazd. W tym czasie sygnalizator cały czas nadawał sygnał czerwony.

W wyniku analizy nagrania oławscy mundurowi ustalili, że samochodem kierował 29- letni mieszkaniec Oławy, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w kwocie dwóch tysięcy  złotych i 15 punktami karnymi – poinformowała asp.szt. Wioletta Polerowicz , oficer prasowy KPP w Oławie.

Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach. Choć wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych, to nie zwalnia nas ze starań ograniczenia ich do zera.

Od stycznia do końca czerwca 2023 roku doszło do 94 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.