Od środy pojedziemy pociągiem z Sanoka do Ustrzyk Dolnych

Od środy pojedziemy pociągiem z Sanoka do Ustrzyk Dolnych

Podkarpacki Zakład Polregio w Rzeszowie potwierdził, że od 1 marca 2023 r. zostaną uruchomione nowe regularne połączenia pociągami uruchamianymi przez Polregio pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi.

Pociągi w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok zostały uruchomione na okres ubiegłorocznych wakacji i były skomunikowane z pociągiem relacji Rzeszów – Medzilaborce. Począwszy od 1 marca trzy pary pociągów będą jeździły od poniedziałku do piątku, oprócz świąt.

Pociągi będą kursowały do 2 maja, po czym w okresie od 4 maja do 9 czerwca ich ruch zostanie zawieszony z uwagi na planowane prace prowadzone przez PKP PLK związane z modernizacją odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami. Prace modernizacyjne mają na celu podniesienie jakości odcinka.

Koszt biletu jednorazowego normalnego z Sanoka do Ustrzyk Dolnych wyniesie 11,90 zł, uczniowskiego 7,50 zł, a studenckiego 5,83 zł na podstawie „Taryfy podkarpackiej”. Bilet miesięczny, normalny będzie kosztował 285,0 zł, uczniowski 145,35 zł, a studencki 139,65 zł. Obowiązują także wszystkie ulgi ustawowe.

Tabor kolejowy do realizacji nowych połączeń zapewni spółka SKPL Cargo, która wygrała ogłoszony na początku tego roku przetarg na świadczenie usługi przewozu osób pojazdem kolejowym z wraz z usługą trakcyjną na linii 108 w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok.