Od lipca uczniowie i studenci będą podróżować ŁKA za darmo

Od lipca uczniowie i studenci będą podróżować ŁKA za darmo

Już od lipca uczące się dzieci i młodzież oraz studenci będą mogli jeździć pociągami i autobusami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej bez opłat. To kolejny krok samorządu w walce z wykluczeniem komunikacyjnym w województwie i jeden z pomysłów na rozwój regionalnego przewoźnika.

Bilet zero złotych dla uczniów i studentów do 26. roku życia to wyjście naprzeciw potrzebom osób młodych, najbardziej aktywnych, a często nie mających swojego samochodu, czyli innego środka komunikacji.

W ten sposób chcemy zapewnić im możliwość łatwiejszego przemieszczania się po naszym województwie – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – Przejazd autobusem czy pociągiem np. do stolicy województwa, umożliwia im naukę, rozwój i realizację pasji – dodał.

Nowy bilet będzie obowiązywał od 1 lipca. W tym momencie trwa przygotowanie szczegółów oferty.

Zwolnienie uczniów i studentów z kosztów podróży ŁKA w Łódzkiem to tylko część tegorocznych planów spółki. Po otwarciu wiaduktu w Bedoniu, autobusy KKA będą dowozić na tamtejszą stację kolejową mieszkańców Brzezin, Woli Rakowej i Bukowca, ale na 2024 rok zaplanowane jest utworzenie kolejnych 6 linii tzw. „ostatniej mili”.