Od 10 lipca wracają kolejowe połączenia na linii z Kwidzyna do Malborka [GALERIA]

Od 10 lipca wracają kolejowe połączenia na linii z Kwidzyna do Malborka [GALERIA]

Podróżni z Kwidzynia ponownie dojadą pociągiem do Trójmiasta. PKP Polskie Linie Kolejowe poprawiły dostęp do kolei na stacjach i przystankach. Przewoźnicy prowadzą jazdy zapoznawcze. Inwestycja o wartości 212 mln zł netto jest współfinansowana ze środków unijnych RPO Województwa Pomorskiego. 

Na trasie z Kwidzyna do Malborka będzie 8 par pociągów. Przejazd zajmie około 40 minut. Podróżni skorzystają m. in. z przebudowanej stacji w Kwidzynie. Wyższe perony oraz przejście podziemne z 3 windami zapewnią lepszy dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

W Sztumie, Gościszewie, Sztumskiej Wsi, Ryjewie i Brachlewie wygodniejszą komunikację umożliwią pochylnie. Na peronach zamontowano nowe, jaśniejsze oświetlenie LED. Przygotowane są wiaty oraz ławki. Czytelne oznakowanie oraz gabloty informacyjne z rozkładami jazdy ułatwią orientację. Dla rowerzystów przygotowano stojaki rowerowe.

Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na styku dróg i torów. Na 27 przejazdach kolejowo-drogowych między Kwidzynem a Malborkiem jest nowa nawierzchnia, rogatki i sygnalizacja świetlna.

Przypominamy, że na skrzyżowaniu torów z drogą należy przestrzegać przepisów. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność już podczas zbliżania się do przejazdu. Ważne jest zatrzymanie i upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg. Na przejazd należy wjeżdżać tylko wówczas, gdy jest zapewnione miejsce na zjazd.

Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 207 odcinek granica województwa – Malbork” o wartości 212 mln zł netto jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie ze środków UE wynosi blisko 85 proc.