Nowe Vectrony dla PKP Cargo już w Poznaniu

Nowe Vectrony dla PKP Cargo już w Poznaniu

Dzisiaj do Poznania przyjechały dwa nowe Vectrony MS dla PKP Cargo. Są to pierwsze z pięciu lokomotyw, które zostały zamówione przez przewoźnika w lutym 2022 r.

Marcin Górecki Head of Marketing, Communication, PR w Siemens Mobility powiedział w rozmowie z „Kolejowym Portalem”, że dwie nowe lokomotywy Vectron dla PKP Cargo przyjechały dzisiaj do Franowa i w ciągu następnych kilku dni będą przeprowadzane odbiory do klienta. Planowane przekazanie jest na koniec lutego.

Przekazanie kolejnych trzech lokomotyw Siemensa dla PKP Cargo planowane jest na koniec marca 2023 r. – dodał Górecki.

Przypomnijmy, że firmy Siemens Mobility i PKP Cargo podpisały umowę na zakup 5 lokomotyw Vectron MS wraz z 8-letnią usługą pełnego utrzymania 11 lutego 2022 r. Łącznie flota przewoźnika będzie liczyć 25 takich wielosystemowych lokomotyw.

To trzeci zakup Vectronów w historii PKP Cargo. We wrześniu 2015 r. spółka zdecydowała się na podpisanie umowy na dostawę 15 sztuk, a w 2019 r. skorzystała z opcji na zakup kolejnych 5 elektrowozów. Teraz przewoźnik towarowy ponownie decyduje się na nabycie 5 lokomotyw Vectron, tym razem z przeznaczeniem do rozwoju transportu intermodalnego w Polsce i Europie.

Dodajmy, że na początku roku obie PKP Cargo zdecydowało się skorzystać z opcji umowy i zlecić polskiemu oddziałowi Siemens Mobility realizację rewizji dla pierwszych 12 lokomotyw Vectron MS.