Nowe lokomotywy Vectron w parku taborowym LTG Cargo Polska

Nowe lokomotywy Vectron w parku taborowym LTG Cargo Polska

LTG Cargo Polska nie zwalnia tempa w powiększaniu floty nowoczesnych lokomotyw. Przewoźnik odebrał lokomotywę Vectron MS, a w lutym ma zostać dostarczony kolejny pojazd.

Pojazdy wyprodukowane przez Siemens Mobility to jedne z najnowocześniejszych w Europie lokomotyw, które mogą przekraczać kolejową granicę bez technicznego postoju. Pozwala to na skrócenie czasu przejazdu, co ma ogromne znaczenie dla klientów.

Jako operator kolejowych przewozów towarowych w Polsce, chcemy dalej zwiększać udział w rynku. Posiadanie nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych wpisuje się w plany rozwoju LTG Cargo Polska dlatego tak jak zapowiadaliśmy, w dalszym ciągu będziemy inwestować m.in. w modernizację parku taborowego” – mówi Michał Szlendak, Prezes LTG Cargo Polska.

Vectrony to uniwersalne lokomotywy, łatwo dostosowujące do specyfiki jazdy w różnych krajach. Przeznaczone są do eksploatacji na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, a także na terenie Słowenii oraz Holandii.

Vectron to klucz do realizacji różnorodnych zadań przewozowych w całej Europie, co wzmocni nasze zdolności operacyjne w ruchu transgranicznym pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej. Wysoka niezawodność, szybkość przejazdu przez granice, daje wszystko, co jest wymagane przy transporcie intermodalnym, który jest przyszłością kolei. Wierzymy, że nasi klienci docenią kolejny krok w naszym rozwoju, wychodzimy na przeciw ich oczekiwaniom –  dodaje Szlendak.

Obecnie LTG Cargo Polska posiada 31 lokomotyw. Spółka należy do litewskiego przewoźnika kolejowego AB „LTG Cargo“, który jest częścią grupy kolejowej AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG). LTG Cargo Polska jest obecny na polskim rynku od 2020 roku. Poza główną siedzibą w Warszawie, posiada biuro w Katowicach. Łącznie zatrudnia 124 osoby.