Nowa stacja w grze mobilnej Kombudu

Nowa stacja w grze mobilnej Kombudu

Nowy, piąty poziom w grze „Symulator LCS” pojawił się wraz z aktualizacją w sklepach Google Play oraz App Store. Bezpłatną grę edukacyjną, opracowaną przez Zakłady Automatyki Kombud ściągnęło już ponad 4 tysiące osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania, które wzbudziła nasza gra. Wielu użytkowników wielokrotnie poprawiło wynik, który osiągnęli nasi testerzy. Odebraliśmy również kilkaset wniosków o staż. Dlatego podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju aplikacji, której celem jest dotarcie do młodych ludzi zainteresowanych koleją – mówi Szymon Kniaź, dyrektor w Zakładach Automatyki Kombud.

W nowej wersji wprowadzono niektóre poprawki zgłaszane przez użytkowników. Gracze po ściągnięciu aktualizacjiz Google Play lub App Store mogą samodzielnie wybrać pociąg wyprawiany do kolejnej stacji. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość ustawienia prędkości, z którą poruszają się pojazdy. Rekordziści mają ułatwiony dostęp do tabeli wyników.

– Nie wszystkie oczekiwania użytkowników mogliśmy spełnić, zwłaszcza, że niektóre z nich były ze sobą sprzeczne. Zależało nam również na utrzymaniu wysokiego tempa pojawiania się pociągów, żeby zachować atrakcyjność rozgrywki, nawet kosztem jej realizmu – dodaje Szymon Kniaź.

Wisienką na torcie jest jednak stacja „Lotnisko”. To zupełnie nowy pulpit w aplikacji. Z tej największej i najbardziej złożonej stacji można dojechać do 5 sąsiednich. Stacja „Lotnisko” obejmuje 25 sygnalizatorów, ponadto kierujący ruchem mogą korzystać z kilku torów dodatkowych i różnych wariantów przebiegów, aby umożliwić pociągom punktualne dotarcie do celu.