Nowa lokomotywa Gama Marathon rozpoczęła pracę w Pol-Miedź Trans

Nowa lokomotywa Gama Marathon rozpoczęła pracę w Pol-Miedź Trans

Do spółki Pol-Miedź Trans trafiła pierwsza z pięciu zamówionych w Cargounit lokomotyw Gama Marathon. Dostawa ostatniej sztuki jest przewidziana na koniec lipca 2023 roku.

Po wymaganych szkoleniach i inspekcjach, lokomotywa wyjedzie na trasę Głogów – Recław.

Przypomnijmy, że pod koniec października 2022 r. Cargounit i Pesa Bydgoszcz podpisały umowę na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych wraz z opcją na dostawy kolejnych 20 pojazdów. W tym samym okresie przewoźnik podpisał z SIM Factor umowę na dostawę symulatora pojazdu 111Ed.

Przewoźnik użytkuje już pięć takich lokomotyw. Cztery są wydzierżawione od Rail Capital Partners a jedna została zakupiona przez spółkę w lipcu 2020 r. Pesa przekazała Pol-Miedź Trans lokomotywę w rok od podpisania umowy.

Gama Marathon to lokomotywa elektryczna z modułem dojazdowym. Napędzany dodatkowym, nowoczesnym i ekologicznym silnikiem agregat prądotwórczy umożliwia poruszanie się̨ lokomotywy na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Ten użytkowany i doceniany przez przewoźników dodatkowy napęd, przeznaczony głównie do prac manewrowych, umożliwia prowadzenie składu towarowego o masie 3200 ton na wzniesieniu sięgającym nawet 7 promili. Jest także przydatny w sytuacjach awaryjnych, pozwalając doprowadzić pociąg do celu pomimo nagłego zaniku napięcia w sieci.