Nietypowe spotkanie kierowcy z obsługą pociągu w Wielkopolsce

Nietypowe spotkanie kierowcy z obsługą pociągu w Wielkopolsce

Do większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych doprowadza ignorowanie przepisów lub nieostrożność kierowców. Jednak niektórzy kierujący autami są świadomi popełnionych błędów i potrafią za nie przeprosić. Taką sytuację wyjątkowych przeprosin dla obsługi pociągu można zobaczyć na profilu programu „Pociąg do Wielkopolski”. W ubiegłym roku w Polsce doszło do 170 wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych, zginęło w nich 47 osób.

Po wypadku na refleksję jest często już za późno. Jednak dobrze, że niektórzy kierujący potrafią zrozumieć swój błąd. Do nietypowego spotkania doszło w Wielkopolsce. Pani Małgorzata, która spowodowała wypadek na przejeździe przeprosiła za to maszynistę i kierownika pociągu. Przeprosiny zostały przyjęte. Relację z tego nietypowego spotkania można zobaczyć na profilu „Pociągu do Wielkopolski”.

Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych to duże obciążenie dla systemu kolejowego. W ubiegłym roku na liniach kolejowych doszło do 170 takich zdarzeń w których śmierć poniosło 47 osób, a 21 zostało ciężko rannych.

– Każdy kierowca powinien wiedział jak zachować się na przejeździe również w sytuacji kryzysowej np. kiedy zgaśnie silnik. Dlatego Urząd Transportu Kolejowego przygotował film – kompendium wiedzy dla kandydatów na kierowców i przypomnienie dla posiadających już prawo jazdy jak należy zachować się na przejeździe kolejowo-drogowym – o poradniku UTK przypomina dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Film edukacyjny Urzędu Transportu Kolejowego „Bezpieczne przejazdy” został nagrodzony na XV Festiwalu FilmAT. Animacja UTK zdobyła I nagrodę w kategorii „Bezpieczeństwo na drodze”. W interencie film obejrzało już ponad milion osób.

„Bezpieczne przejazdy”