Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów na przejeździe

Nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystów na przejeździe

Skrajnie nieodpowiedzialnych rowerzystów ujęli podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych na torach szlakowych wrocławscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Mężczyźni wjechali na strzeżony przejazd kolejowo-drogowy na czerwonym świetle. Jak się okazało u starszego z mężczyzn nie było to jedyne wykroczenie, ponieważ 59-latek był kompletnie pijany. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 15:00 na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku kolejowym Brzeg Dolny – Wołów Bieruniu. Rowerzyści przejechali przez tory kolejowe na czerwonym świetle, dodatkowo jeden z nich nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Mundurowi z wrocławskiej grupy operacyjno-interwencyjnej SOK ujęli cyklistów kierujących rowerami do kontroli. Od jednego z mężczyzn czuć było silną woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Jak się okazało, 59-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się blisko 2,3 promila alkoholu. Na tym zakończyła się więc jego podróż rowerem. Teraz wobec mężczyzny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, za to wykroczenie grozi mu grzywna w wysokości 2500 zł.