Nie będzie wakacyjnego pociągu Arriva nad morze

Nie będzie wakacyjnego pociągu Arriva nad morze

Od niedzieli, 12 czerwca 2022 r. zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. Próżno w nim szukać połączeń Arriva z Bydgoszczy na Hel.

Choć w połowie marca 2022 r. Prezes UTK przyznał spółce Arriva otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasach krajowych Bydgoszcz Gł. – Hel – Bydgoszcz Gł. oraz Hel – Władysławowo – Hel to połączenia takie w bieżącym roku nie będą realizowane.

Jak poinformował „Kolejowy Portal” Dawid Marciniak, rzecznik prasowy Arriva, uruchomienie takiego połączenia wymaga złożonego procesu planowania i przygotowania a obostrzenia pandemiczne dotyczące transportu publicznego powodowały znaczące utrudnienia możliwości realizacji tego połączenia.

–  Zniesienie ich dopiero w marcu, czyli zbyt późno dla całego procesu, oznaczało brak możliwości, by rzetelnie i bezpiecznie przygotować nowe połączenie kolejowe w odpowiednich dla naszych pasażerów godzinach – zaznaczył Marciniak.

Przypomnijmy, że z zgodnie z wnioskiem, skład z Bydgoszczy Gł. miał odjeżdżać o 7:21 a do stacji Hel przyjechać o 10:59. Następnie pojazdy przewoźnika miały zrealizować dwie pary połączeń do Władysławowa. Powrotny pociąg do Bydgoszczy miał wyruszyć o 17:54 a dojechać do stacji końcowej o 21:46.