Newag po raz drugi otrzymał Certyfikat IRIS Gold

Newag po raz drugi otrzymał Certyfikat IRIS Gold

Newag po raz drugi uzyskał Gold Quality Performance Level, będący najwyższym oraz najbardziej prestiżowym stopniem oceny Systemu Zarządzania Jakością na zgodność ze standardem ISO/TS 22163:2017 (IRIS rev.03).

Otrzymanie Certyfikatu IRIS Gold po raz drugi z rzędu, jest wynikiem naszej stałej pracy nad doskonaleniem procesów i podnoszeniem standardów jakości w naszej organizacji. Jest to dowód na nieustającą determinację w dostarczaniu naszym klientom produktów najwyższej jakości” – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag.

Certyfikat IRIS Gold to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie transportu kolejowego. Przyznaje go organ wykonawczy IRIS Management Center (IMC) Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego (UNIFE*) wraz z Bureau Veritas Certification. Otrzymanie go po raz drugi potwierdza naszą zdolność do utrzymania najwyższego poziomu jakości i bezpieczeństwa w produkcji taboru kolejowego.

Otrzymanie Certyfikatu IRIS Gold po raz drugi nie oznacza, że przestajemy się rozwijać. Nadal będziemy dążyć do doskonałości i wprowadzać innowacje, aby sprostać dynamicznym potrzebom branży kolejowej. Naszym celem jest nie tylko utrzymanie, ale także stałe podnoszenie jakości naszych produktów i satysfakcji naszych Klientów – dodał Konieczek.

 

Przypomnijmy, że Newag działa pod obecną nazwa od 2005 r. kiedy to nastąpiła zmiana nazwy spółki z dotych­cza­so­wej „Zakłady Napraw­cze Taboru Kole­jo­wego Nowy Sącz”. Od tego czasu nowosądecka firma stała się wiodącym producentem taboru kolejowego w Polsce.