Nasielsk: wyciek paliwa wstrzymał ruch pociągów

Nasielsk: wyciek paliwa wstrzymał ruch pociągów

W poniedziałek wieczorem przez ponad 30 minut wstrzymany był ruch pociągów na stacji Nasielsk. Jak się okazało z jednego z wagonów wyciekało paliwo. Wcześniej doszło do awarii na stacji Gdynia Głowna.

W poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 19:30 przewoźnik Alza Cargo stwierdził wyciek z wagonu cysterny pociągu relacji Gdynia Port – Nasielsk. Ruch pociągów został wstrzymany do godz. 20:04. – poinformowała „Kolejowy Portal” Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodała nasza rozmówczyni na miejsce skierowano służby.

Zawór w cysternie został dokręcony i zabezpieczony przez Straż Pożarną. Zmiany w organizacji ruchu objęły 10 pociągów – dodała Znajewska-Pawluk

Wcześniej, Portal Pasażera informował o nagłej awarii elementów drogi kolejowej na stacji Gdynia Głowna. Zapytaliśmy zarządcę infrastruktury co kryje się pod komunikatem.

O godz. 15:30 stwierdzono usterkę na jednym z rozjazdów w stacji, która spowodowała brak możliwości przyjmowania pociągów z kierunku stacji Gdańsk Główny i Gdańsk Osowa na tor nr 4 i 5 przy peronie 3. Pociągi dalekobieżne oraz regionalne kierowane były na inne perony – tłumaczy przedstawicielka PKP PLK

Znajewska-Pawluk zaznaczyła, że służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych natychmiast przystąpiły do naprawy usterki i po jej zakończeniu o godzinie 18:40 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów.