Na odcinku Osie – Szlachta od soboty pojedziemy pociągiem

Na odcinku Osie – Szlachta od soboty pojedziemy pociągiem

W sobotę, 1 października, dzięki realizacji prac na linii Laskowice Pomorskie – Czersk (linia nr 215), na odcinku Osie – Szlachta, podróżni ponownie będą mogli skorzystać z pociągów.

Na 6-kilometrowym odcinku między Osiem a Tleniem PLK wymieniły podkłady drewniane na strunobetonowe, do poprawy toru wykorzystano nowy tłuczeń, a w niektórych lokalizacjach wymieniono szyny. Kierowcy przejeżdżają sprawniej i bezpieczniej dzięki wymianie nawierzchni na przejeździe kolejowo – drogowym (ul. Bydgoska) i 2 przejściach dla pieszych (ul. Wierzbowa i Topolowa) w Tleniu.

Na moście kolejowym na rzece Wdzie w Tleniu wyremontowano podpory, oczyszczono skarpy, wykonano nowe chodniki dla służb technicznych, a stalową konstrukcję obiektu zabezpieczono przed korozją. Przeprowadzono również prace naprawcze 5 wiaduktów kolejowych i 3 przepustów.

Prace za blisko 13 mln zł netto ze środków budżetowych zrealizowało Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o. Dzięki realizacji zadania pociągi pasażerskie na wyremontowanym odcinku pojadą szybciej, do 100 km/h (wcześniej 50-70 km/h), a towarowe do 60 km/h (wcześniej 40 km/h).