Na dworcu w Siedlcach o prawach pasażera

Na dworcu w Siedlcach o prawach pasażera

Na dworcu w Siedlcach odbył się Dzień Pasażera organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego. W piątek 31 stycznia podróżni mogli uzyskać porady dotyczące praw jakie im przysługują. Było to pierwsze spotkanie z 12 zaplanowanych w tym roku na największych dworcach kolejowych w Polsce.

Podróżni mogli uzyskać informacje dotyczące podstawowych praw pasażerów, otrzymać ulotki i broszury informacyjne, a także podzielić się z pracownikami urzędu uwagami związanymi z podróżami koleją. Pasażerowie zainteresowani byli głównie informacjami dotyczącymi możliwości złożenia reklamacji, uzyskania odszkodowania za opóźniony pociąg, a także co zrobić w przypadku zagubienia bagażu.

Podczas Dnia Pasażera, punkt informacyjny UTK odwiedziły również osoby głuche i niedosłyszące, które mogły obejrzeć krótkie filmy dotyczące praw pasażerów.

Kolejne spotkanie z ekspertami UTK odbędzie się 28 lutego we Wrocławiu. Informacje na temat praw pasażerów można znaleźć na stronie internetowej UTK w dziale z informacjami dla pasażerów.