Można już zagrać w demo polskiej gry SimRail 2021 [GALERIA]

Można już zagrać w demo polskiej gry SimRail 2021 [GALERIA]

Na platformie Steam pojawiło się długo wyczekiwane demo SimRail 2021, wspólnego projektu PlayWay i SimKol. W udostępnionej grze możemy wcielić się w maszynistę pociągu osobowego na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin.

Jak informują twórcy, SimRail to nowy, zaawansowany symulator kolei, w którym będziemy mogli kierować składami pasażerskimi, towarowymi a także zostać dyżurnym ruchu. Gracze do dyspozycji będą mieli 500 km realnych tras opartych o dane geodezyjne. Produkcja pozwali na zabawę w pojedynkę lub w trybie multiplayer.

Grę można pobrać z platformy Steam w tym miejscu.

Producentem gry jest SimRail – spółka powołana do życia w wyniku współpracy PlayWay i SimKol.

PlayWay działa w Polsce od 2011 roku. Firma jest producentem i wydawcą średnio i niskobudżetowych gier, które tworzy we współpracy z około 30 spółkami zależnymi oraz licznymi zespołami wewnętrznymi. Największymi sukcesami grupy PlayWay są gry: Car Mechanic i House Flipper. PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.

Firma SimKol jest polskim producentem symulatorów oraz oprogramowania szkoleniowego dla branży kolejowej. W połowie maja 2021 firma przygotowała innowacyjny symulator do szkolenia pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego w technologii VR.