Materiały edukacyjne kampanii „Bezpieczny przejazd” pomogą dzieciom w szpitalach przetrwać czas epidemii

Materiały edukacyjne kampanii „Bezpieczny przejazd” pomogą dzieciom w szpitalach przetrwać czas epidemii

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały gry, kredki, kolorowanki i zeszyty edukacyjne kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” dzieciom, które przebywają w oddziałach dziecięcych i specjalistycznych szpitalach dziecięcych.

Najmłodsi pacjenci oddziałów dziecięcych właśnie otrzymali ciekawe gry edukacyjne, kredki, kolorowanki i zeszyty edukacyjne kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Przekazane materiały uatrakcyjnią dzieciom pobyt w szpitalu i jednocześnie pozwolą im lepiej poznać zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

W ostatnich dniach kolejarze przekazali materiały najmłodszym pacjentom Łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polski, do szpitali w Siedlcach, Białymstoku, Skarżysku Kamiennej oraz Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Kolejarze już planują kolejne akcje przekazania materiałów, ustalane są szczegóły bezpiecznego przekazania materiałów z następnymi placówkami medycznymi leczącymi najmłodszych.

#Zostanwdomu i sprawdź się

Nie tylko w czasie „szpitalnej nudy”, ale także podczas domowej „kwarantanny” można poprawić znajomość zasad bezpieczeństwa. Razem z Ambasadorkami Bezpieczeństwa zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy i skorzystania z aplikacji mobilnych oraz gier edukacyjnych, które można znaleźć na naszej stronie.

„Bezpieczny przejazd VR”, to aplikacja mobilna, która, przy użyciu gogli VR, pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe. Aplikacji można używać również korzystając z samego smartfona. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS. 

„Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”, to niekończący się wyścig, podczas którego można  poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania, niezależnie od kategorii. Świetna zabawa  dla wszystkich lubiących rywalizację, pobijanie rekordów i zdobywanie trofeów. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS. 

Dla najmłodszych – Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle, czyli to co wszyscy lubimy najbardziej. I doskonała okazja dla rodziców, by sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomość przepisów ruchu drogowego. Wszystkie gry są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.

Razem z Ambasadorkami Bezpieczeństwa życzymy dobrej zabawy i szybkiego powrotu do zdrowia!