Masz 18 lat? Podróżuj bezpłatnie koleją po Europie

Masz 18 lat? Podróżuj bezpłatnie koleją po Europie

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? Weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie. Dziś ruszyła druga runda DiscoverEU, który jest jednym z elementów programu Europejskiego Roku Kolei 2021.

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. Ta podróż, głównie koleją (z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu), to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy.

Od zorganizowania pierwszej rundy DiscoverEU (w czerwcu 2018 r.) bilety otrzymało prawie 70 tys. młodych ludzi.

Kolejna runda potrwa do wtorku 26 października 2021 r. (godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego). Aby zgłosić swój w programie DiscoverEU należy wypełnić test spełniania warunków uczestnictwa.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się między 1 lipca 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2003 r. (włącznie),
  • w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będą obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Następnie należy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na pytanie dodatkowe (nie dotyczy to kandydatów zgłaszających się jako członkowie grupy). Kandydaci, którzy zostali wybrani, mogą podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2022 r. do 28 lutego 2023 r.

DiscoverEU umożliwia podróżowanie w grupie

W ramach programu można podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy można dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie podane powyżej. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia.

Więcej informacji na na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.