Mandat dla pieszego przechodzącego przez tory przy zamkniętych zaporach przejazdowych

Mandat dla pieszego przechodzącego przez tory przy zamkniętych zaporach przejazdowych

47-latek przeszedł przez przejazd kolejowy, kiedy zapory na nim były już opuszczone. Nie wiedział, że świadkami jego zachowania są policjanci z bielskiej drogówki. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Policjanci z bielskiej drogówki zauważyli na ulicy Wojska Polskiego w Bielsku Podlaskim mężczyznę, który przechodzi przez torowisko pomimo, że zapory były już zamknięte. Mężczyzna nie spodziewał się, że jego zachowanie obserwują mundurowi, którzy w radiowozie oczekują na przejazd przez tory. Chwilę później 47-latek był już w ich rękach. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Policja przypomina, że wchodzenie lub wjeżdżanie na przejazd po rozpoczęciu opuszczania zapór lub jeśli ich podnoszenie nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator przy sygnale czerwonym  jest zabronione.

Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi czy poruszamy się samochodem bądź rowerem.