M. Morawiecki: w ciągu dwóch tygodni obniżka cen biletów PKP Intercity

M. Morawiecki: w ciągu dwóch tygodni obniżka cen biletów PKP Intercity

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził, ze spotkał się z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, a także zarządem PKP Intercity.

Przekazałem informacje, że domagam się znaczącej redukcji, a najlepiej powrotu do poprzednich cen, tak żeby jednocześnie inflacja była jak najbardziej przyduszona, żeby nie dodawać dodatkowych impulsów inflacyjnych, a z drugiej strony przede wszystkim, aby Polacy podróżowali taniej.

Szef rządu dodał, że trwają prace nad tym, aby przekazać dodatkowe fundusze z budżetu dla PKP Intercity, aby zrekompensować podwyżki cen energii.

Chcemy po przekazaniu tych środków, w ciągi najbliższy dwóch tygodni doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do wcześniejszych cen biletów PKP Intercity – podkreślił premier Morawiecki.

Od 11 stycznia 2023 r. zaczął obowiązywać zaktualizowany cennik biletów na przejazd pociągami PKP Intercity.  Ceny biletów bazowych wzrosły od 11,8% dla połączeń TLK/IC do 17,8% dla połączeń realizowanych składami Pendolino.