Lubelskie: tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Lubelskie: tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

W sobotę, 4 lutego 2023 r. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski doszło do tragicznego wypadku. Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę. Pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 lutego 20223 r. w południe na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów wjechał samochód osobowy marki Subaru – poinformował młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Jak dodał mł. asp. Karbowniczek, osobówką podróżował 40-latek, który pomimo prowadzonej reanimacji przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia zmarł na miejscu zdarzenia. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że maszynista lokomotywy był trzeźwy.

Ruch pociągów wstrzymany byłe przez kilka godzin. Za połączenia Polregio uruchomiono komunikację zastępczą.

Przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami.

W 2022 r. doszło do 172 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. W ich następstwie 20 osób zostały ciężko rannych, a 43 poniosło śmierć.