Lubelskie: ominął zapory i wjechał w pociąg [FILM]

Lubelskie: ominął zapory i wjechał w pociąg [FILM]

Kierujący BMW ominął zaporę i wjechał w pociąg relacji Chełm – Lublin. Po zderzeniu razem z pasażerską oddalił się z miejsca. Oboje zostali po 2 godzinach zatrzymani przez dzielnicowych. Kierującym okazał się 30-latek natomiast pasażerką 18-latka. Nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. W samochodzie policjanci ujawnili amfetaminę.

Do niebezpiecznego zdarzenia na przejeździe kolejowym doszło w sobotę 18 czerwca 2022 r.  o godzinie 8:30 w Trawnikach w powiecie świdnickim.

– Jak widać na zabezpieczonym nagraniu z monitoringu, kierujący BMW omija opuszczoną zaporę a następnie wjeżdża w pociąg osobowy. Po chwili z pojazdu wychodzi pasażerka a następnie kierujący. Oboje oddalają się z miejsca zdarzenia – poinformował Komisarz Andrzej Fijołek, Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie.

Po dwóch godzinach dzielnicowi ze świdnickiej komendy odnaleźli kierującego oraz pasażerkę na drodze w miejscowości Ewopole. Kierującym okazał się 30-latek natomiast pasażerką 18-latka. Nie odnieśli obrażeń ciała. Mężczyzna zostanie przebadany na zawartość środków odurzających. W samochodzie policjanci ujawnili amfetaminę.