Łódzkie: wjechał dostawczakiem pod pociąg

Łódzkie: wjechał dostawczakiem pod pociąg

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają zdarzenie drogowe, do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Pieczyska. Kierujący dostawczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z pociągiem towarowym relacji Wieluń – Kwidzyń.

W piątek, 16 grudnia 2022 roku po godzinie 11:00 patrol wieruszowskiej „drogówki” został skierowany do miejscowości Pieczyska, gdzie doszło do zderzenia dostawczaka z pociągiem.

Jak poinformował asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie przybyli na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że 43-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierujący samochodem dostawczym marki Renault Master jechał w kierunku miejscowości Klatki.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym PKP Cargo relacji Wieluń-Kwidzyń prowadzonym przez maszynistę 53-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Kierujący renault przewoził pasażera, 29-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego – dodał Siemicki.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń, a jego uczestnicy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policja apeluje o szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych.Przypomina, że:

  • dojeżdżając do przejazdu kolejowego powinniśmy zachować szczególną ostrożność;
  • gdy widzimy czerwony sygnał obowiązkowo zatrzymujemy się przed przejazdem kolejowym;
  • czekając przed przejazdem kolejowym, przez który przejeżdża pociąg, możemy ruszyć dopiero po całkowitym uniesieniu się szlabanu i wyłączeniu czerwonego sygnału;
  • gdy jesteśmy świadkami zdarzenia natychmiast poinformujmy o tym policję i inne służby ratunkowe.