Łódzkie: śmiertelny wypadek na przejeździe

Łódzkie: śmiertelny wypadek na przejeździe

Nie żyje 39-letka kierująca samochodem osobowym, który zderzył się z pociągiem. Dwoje dzieci, w wieku 8 i 9 lat z którymi podróżowała przetransportowano LPR do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 13.15 na przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Florek (woj. łódzkie) na jednotorowej linii Kutno – Płock w powiecie kutnowskim. W zderzeniu uczestniczył pociąg PKP Intercity TLK 45103 „Flisak” relacji Katowice – Gdynia.

Jak poinformował Karol Jakubowski  z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, przed przejazdem znajduje się znak stop, Krzyż św. Andrzeja oraz znaki informują o skrzyżowaniu toru i drogi.

– Komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia na przejeździe – zaznaczył .

Przedstawiciel PKP PLK dodał, że czasowo wstrzymany został ruch pociągów.

– Do godz. 16.00 zmiany dotyczą 5 pociągów. Przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą autobusową – wyjaśnił Jakubowski

Pasażerów feralnego pociągu przewieziono komunikacją zastępczą do Płocka, gdzie dalej będą kontynuowały podróż składem, który normalnie miał jechać do Katowic.

Pociąg TLK 54102  „Flisak” relacji Gdynia – Katowice na odcinku od stacji Płock do stacji Katowice pociąg został odwołany.

AKTUALIZACJA

Około godz. 17:30 przywrócony został ruch pociągów na trasie Kutno – Płock po zdarzeniu w miejscowości Florek koło Kutna. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.