Łódzkie: mundurowi zatrzymali auto, które prowadził nietrzeźwy kierowca

Łódzkie: mundurowi zatrzymali auto, które prowadził nietrzeźwy kierowca

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym poruszał się bez sprawnych świateł, 27-letni mężczyzna. Jak się okazało miał on blisko 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało mężczyzna jechał autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę, 15 stycznia 2023 r. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Zduńskiej Woli i funkcjonariusz Policji z Komendy Powiatowej w Zduńskiej Woli podczas prowadzonych nocnych działań w okolicach węzła kolejowego Zduńska Wola Karsznice, przy ul. Piwnej, zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat Cordoba, który miał niesprawne światła. Za kierownicą Seata siedział 27-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Zapolice. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 27-latek miał w organizmie blisko 0,40 promila alkoholu. Dodatkowo podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestosowanie się do decyzji sądu, jest przestępstwem określonym w artykule 244 Kodeksu Karnego. Oprócz grożącej kary pozbawienia wolności do lat 6 oraz dotkliwej kary finansowej, sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.