Łódzkie: maszynista kradł paliwo z lokomotywy

Łódzkie: maszynista kradł paliwo z lokomotywy

Działoszyńscy policjanci zatrzymali maszynistę, który na stacji w Trębaczewie z lokomotywy kradł olej napędowy. Wyszło na jaw, że w tym przestępczym procederze brał również udział jego syn. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

1 lutego 2023 r. po godzinie 22:00 dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa z lokomotywy na stacji w Trębaczewie. Fakt ten został odczytany z sygnału GPS z lokomotywy stającej na stacji przez dyspozytora przewozów kolejowych. Na miejsce dyżurny natychmiast wysłał działoszyńskich policjantów.

Jak poinformowała mł. asp. Wioletta Mielczarek, mundurowi na miejscu interwencji zastali 53-letniego maszynistę. Obok lokomotywy stały worki gumowe z zawartością paliwa, a w lokomotywie wypełnione tą samą cieczą butelki plastikowe o pojemności 1,5l i 5l.

W trakcie prowadzonych czynności przez działoszyńskich policjantów, wnikliwej analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz obszernej pracy kryminalnej wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna działał razem ze swoim 36-letnim synem – dodała.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy Jaworzna, u których podczas przeszukania pomieszczeń ujawniono znaczne ilości oleju napędowego.

Przestępczy duet został zatrzymany. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mł. asp.podkreśliła Mielczarek