Łódź: 40-latek palił marihuanę w pociągu

Łódź: 40-latek palił marihuanę w pociągu

Łódzcy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 40-letniego mężczyznę, który palił marihuanę w pociągu relacji Kraków Główny – Bydgoszcz Główna. Mieszkańcowi Nowego Sącza przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających.

W poniedziałek, 24 lipca 2023 r. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi patrolowali jeden ze składów pasażerskich, pociągu jadącego z Krakowa do Bydgoszczy Głównej. Podczas postoju pociągu w stacji Łódź Kaliska, przechodząc przez jeden z przedziałów zauważyli mężczyznę stojącego w drzwiach wagonu, który palił papierosa. W momencie, gdy podróżny zauważył funkcjonariuszy szybko wyrzucił niedopałek na tory. Mundurowi postanowili sprawdzić podejrzanego pasażera.

Po chwili okazało się, że dym wydobywający się z papierosa pochodzi z palonej marihuany. Dodatkowo w bagażu 40-letniego mieszkańca Nowego Sącza znaleziono jeszcze ,,dilerkę’’ z tym zielonym suszem roślinnym oraz inne leki psychotropowe. Dowody zostały zabezpieczone przez policjantów. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. Mężczyźnie postawiono zarzut nielegalnego posiadania narkotyków.