Kujawsko-pomorskie: wjechał wprost pod szynobus

Kujawsko-pomorskie: wjechał wprost pod szynobus

Do bardzo niebezpiecznej kolizji doszło w miejscowości Trzebiegoszcz w powiecie lipnowskim. Mężczyzna kierujący osobówką nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod przejeżdżający pociąg. Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń.

W środkę, 28 lutego 2024 r., około godziny 11.20 dyżurny lipnowskiej jednostki otrzymał informacje o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym do którego doszło w Trzebiegoszczu. Na miejsce natychmiast wysłał patrol ruchu drogowego.

Okazało się, że kierujący pojazdem osobowym 42-letni mieszkaniec gminy Lipno nie dostosował się do znaku „stop” i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, bez upewnienia się o możliwości bezpiecznego przejazdu. W tym samym czasie przez przejazd przejeżdżał pociąg jadący z Sierpca do Torunia. Maszynista, który zobaczył pojazd na torach nie był w stanie wyhamować pociągu. Doszło do zderzenia pojazdów.

Pociągiem podróżowało jeszcze 13 osób. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

O dużym szczęściu może mówić także kierujący peugeotem. Po zbadaniu przez służby medyczne okazało się, że nie wymaga on hospitalizacji. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Nierozważny kierowca przed sądem odpowie za spowodowanie kolizji z pojazdem szynowym.