Kujawsko-pomorskie uruchomi dodatkowe pociągi do Sierpca

Kujawsko-pomorskie uruchomi dodatkowe pociągi do Sierpca

Od 1 kwietnia w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe pary pociągów na reaktywowanej 31 stycznia linii Toruń-Sierpc przez Lipno. Od poniedziałku do piątku będzie ją obsługiwać pięć par pociągów, w weekendy cztery. To odpowiedź samorządu województwa na oczekiwania społeczne.

Wolę rozwijania siatki połączeń z Torunia do Sierpca i z Sierpca do Torunia marszałek Piotr Całbecki zadeklarował jeszcze w styczniu.

–  Ta linia zostanie też w niedalekiej przyszłości gruntownie zmodernizowana, łącznie z elektryfikacją oraz przebudową dworców i budową nowych przystanków, które muszą  zostać dostosowane do obecnych potrzeb, związanych z m.in. z rozwojem podmiejskich osiedli mieszkaniowych – stwierdził wówczas w rozmowie z dziennikarzami.

Nowe pociągi z Torunia odjadą o godz. 12:03 oraz 17:37. do Sierpca przyjadą odpowiednio o 13:38 oraz 19:19.

Z Sierpca dodatkowe składy zaplanowano o 7:50 oraz 15:07, do stacji Toruń Gł. przyjadą o 9:32 oraz 16:51

Na realizację wszystkich pasażerskich przewozów kolejowych objętych aktualnym rozkładem jazdy samorząd województwa przeznacza 140 mln zł, wobec 90 milionów złotych poprzednio.

13 marca 2022 r. przywrócono połączenia na linii kolejową nr 201 na odcinku Szlachta-Wierzchucin w Borach Tucholskich. Po uruchomieniu dodatkowych pociągów Toruń-Sierpc połączenia regionalne zamkną się liczbą 5,5 tysiąca pociągokilometrów.