KSK we Wrocławiu i PKP S.A. zapraszają na wystawę modeli kolejowych

KSK we Wrocławiu i PKP S.A. zapraszają na wystawę modeli kolejowych

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na pokaz makiety modułowej i modeli kolejowych w skali H0 ( 1:87 ). Wystawa odbędzie się w Sali Sesyjnej budynku dworca Wrocław Główny w dniu 16 grudnia ( sobota ) od godziny 10:00 – 18:00 oraz w dniu 17 grudnia ( niedziela ) od godziny 10:00 – 16:00.

W ramach pokazu sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprezentuje fragment tworzonej makiety w skali H0. Klub posiada jedną z największych makiet modułowych w Europie – w całości ma długość ponad 150 m.

Na nadchodzący weekend modelarze przygotowali układ, w skład którego wchodzi Stacja Głuszyca – nawiązująca do rzeczywistej stacji kolejowej na linii nr 286 ( Kłodzko Główne-Wałbrzych Główny ) oraz stacja techniczna i kilka modułów szlaku jedno jak i dwutorowego. Zgodnie ze sztuką modelarską na makiecie znajdują się realistycznie odwzorowane elementy krajobrazu i zabudowań, które występują w rzeczywistości, wraz z istniejącą i historyczną infrastrukturą kolejową.

Wydarzenie to nie tylko gratka dla najmłodszych, którzy mogą obserwować pokaz żywej kolei w miniaturze, ale to także okazja do spotkania z profesjonalnymi modelarzami i wymiany doświadczeń. Sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu jest zrzeszona w organizacji FREMO ( Freundeskreis Europaischer Modellbahner ) założonej w 1981 roku. Obecnie jest to europejskie stowarzyszenie modelarzy kolejowych, wyznaczające standardy i zasady tworzenia makiet oraz modeli taboru kolejowego.

Wszyscy odwiedzający wystawę w nadchodzący weekend będą mieli okazję zaobserwować w ruchu realistycznie odwzorowany tabor kolejowy z przekroju epok od IV do VI, czyli od lat 70-tych aż po wagony i lokomotywy spotykane obecnie w eksploatacji. Na makiecie nie zabraknie również parowozów i wagonów historycznych.