KŚ: zachowaj bezpieczną odległość przy kasach

KŚ: zachowaj bezpieczną odległość przy kasach

Z inicjatywy pracowników przy kasach Kolei Śląskich pojawiają się charakterystyczne żółto-czarne pasy, które pomagają wyznaczyć odpowiednią strefę bezpieczeństwa. 

Pasy wydzielające odstęp dla klientów kas sukcesywnie pojawiają się na kolejnych dworcach. Przewoźnik prosi podróżnych o zwracanie uwagi na te oznaczenia i dbanie w ten sposób o bezpieczeństwo własne i innych. Warto przy tym podkreślić, że kasy KŚ działają bez zmian, z wyjątkiem lokalizacji w Dąbrowie Górniczej i Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.

eBilet

Bilety Kolei Śląskich można zakupić m.in. przez stronę internetową czy mobilną aplikację sprzedażową e-KŚ. Oferta KŚ jest również dostępna w takich aplikacjach jak SkyCash czy ePodróżnik. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zajrzeć np. na stronę internetową do zakładki Kup Bilet i sprawdzić możliwości PRZEZ INTERNET lub PRZEZ TELEFON. Tak zakupionego biletu nie trzeba w żaden sposób drukować, wystarczy podczas kontroli pokazać na ekranie swojego urządzenia kod wygenerowany podczas zakupu.

Odpowiednią odległość warto też zachować podczas samego podróży. Dlatego zachęcamy do tego, aby w pociągu zajmować oddzielne miejsca i siadać np. na co drugim siedzeniu. Pojemność naszych składów jest pod tym względem dostosowana do obecnej frekwencji.