Kraków: kieszonkowiec przyłapany na gorącym uczynku

Kraków: kieszonkowiec przyłapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze SOK przyłapali na gorącym uczynku kieszonkowca. Mężczyzna wykorzystał sposób kradzieży na tzw. „podwieszkę” w pociągu relacji Kraków Główny – Łódź Fabryczna. Złodziej wyjął z kieszeni kurtki podróżnego pieniądze. Reakcja funkcjonariuszy SOK była błyskawiczna. Kieszonkowiec został ujęty. Za kradzież grozi mu do 8 lat więzienia.

Na początku tygodnia Koordynator GOI z Wydziału Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności wspólnie z funkcjonariuszami Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK prowadzili w Krakowie działania „Bezpieczna Podróż” IX’’ wymierzone w złodziei kieszonkowych.

Na terenie stacji kolejowej Kraków Główny ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który wcześniej skradł w pociągu relacji Kraków Główny – Łódź Fabryczna pieniądze z portfela. Złodziej wyjął je młodemu mężczyźnie z kieszeni kurtki. Został przyłapany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w momencie, kiedy próbował oddalić się z ,,łupem’’.

Złodziej trafił do Komisariatu II Policji w Krakowie, gdzie został przesłuchany przez policjantów. Mężczyzna, który był już w przeszłości ujmowany przez SOK za podobne kradzieże, usłyszał kolejny zarzut – kradzieży szczególnie zuchwałej. Teraz może trafić za kratki nawet na 8 lat.