Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” został rozstrzygnięty

Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” został rozstrzygnięty

Poznaliśmy zwycięzców w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Wpłynęło ponad 4114 prac. Projekty przygotowało łącznie aż 40 454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski.

Członkowie jury stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem ze względu na ogromną liczbę zgłoszonych prac, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Po długich obradach Komisja Konkursowa najwyżej oceniła makietę, która wyróżnia się pod względem estetyki wykonania, zawiera walor edukacyjny, jest oryginalna i pokazuje niesamowitą pomysłowość autorów.

Zwycięzcami konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo” zostali uczniowie z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej.

Dzięki pracy zespołowej uczniowie wygrali dla szkoły plac do zabaw i ćwiczeń o wartości 20 000 zł, wyjazd na zieloną szkołę oraz włączenie ich pracy do wideomappingu 3D, który zostanie wyświetlony już wkrótce, 3 grudnia 2022 r. na budynku dworca Wrocław Główny podczas imprezy edukacyjnej organizowanej w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

To jednak nie wszystko! Jury przyznało również pięć wyróżnień, które trafią do:

  • klasy 3c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy,
  • zespołu świetlicowego nr 4 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach,
  • klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Krakowie,
  • klasy 5 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie,
  • klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.