Komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Wisła

Komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Wisła

Koleje Śląskie poinformowały, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych przez zarządcę infrastruktury kolejowej na odcinku Czechowice-Dziedzice – Chybie wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Pszczyna – Wisła Głębce – Pszczyna.

Przerwa w ruchu będzie obowiązywać tylko dziś, w piątek 19 lutego 2021 r. w godzinach 7:00 – 19:00. Ruch pociągów linii S6 na odcinku Katowice – Pszczyna pozostanie bez zmian.

– Komunikacja zastępcza zostanie natomiast zorganizowana w sposób, pozwalający na zminimalizowanie utrudnień i zbliżenie czasów przyjazdów oraz odjazdów autobusów do godzin kursowania pociągów – informują Koleje Śląskie

O jakie prace modernizacyjne chodzi? Jak informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK, 19 lutego na linii kolejowej nr 93 są wykonywane prace wymagające wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej.

– Część prac została zrealizowana 6 lutego, prace muszą zostać dokończone, aby w marcu przywrócić ruch pociągów na linii kolejowej 93 (Czechowice-Dziedzice – Chybie) – dodała Głowacka

Prace związane są z projektem „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła – Czechowice–Dziedzice – Zabrzeg”.

Rozkład komunikacji zastępczej Kolei Śląskich