Kolejowy tabor w drodze na targi Trako 2021 [AKTUALIZACJA]

Kolejowy tabor w drodze na targi Trako 2021 [AKTUALIZACJA]

Już za kilka dni rozpoczną się Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2021. W obiektywach miłośników kolei widzimy jak tabor, który będzie można zobaczyć na tegorocznej ekspozycji jedzie do Trójmiasta.

Pesa

W Gdańsku Pesa Bydgoszcz zaprezentuje wodorową lokomotywę manewrową, która powstała na bazie lokomotywy SM42. Dotychczas pojazd widzieliśmy tylko na wizualizacjach. I jak widać, że zdjęć, do czasu premiery producent pilnuje wizerunku lokomotywy.

Bydgoska spółka pokaże także dwusystemowy elektryczny zespół trakcyjny Elf.eu dla RegioJet, którego testy Pesa rozpoczęła w połowie sierpnia. 

Fot. Kacper Tykwiński
Fot. Szymon Ułanowicz

 

FPS Cegielski

Podczas targów FPS H. Cegielski zaprezentuje nowa platformę pojazdów szynowych PLUS, zmodernizowaną lokomotywę 6D-FPS oraz wagon pasażerski typu 175A2 |

Fot. Mariusz Tuszyński

Film Kacper Tykwiński

 

PKP Intercity

Przewoźnik zaprezentuje  lokomotywę Griffin w specjalnej okleinie z okazji 20-lecia spółki. Dodatkowo w ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną: wagon pasażerski 175A-10, wagon wojskowy, wagon restauracyjny typu 406A-40 oraz wagon “Combo” typu 111A-30.

Fot. Kolejowy Portal

Fot. Szymon Ułanowicz

Fot. Szymon Ułanowicz

Spółka pokaże także zmodernizowany skład ED74-003 …  | Fot. Kolejowy Portal

… oraz jeden z nowych składów FLIRT3 wyprodukowanych przez Stadlera.

Fot. Grzegorz Gerek

 

 

Alstom

W Gdańsku zobaczymy wodorowy zespół trakcyjny Alsotmu –  Coradia iLint, który odwiedził już nasz kraj w czerwcu, gdzie został zaprezentowany na torze doświadczalnym w Żmigrodzie.

Fot. Damian Otta

Fot. Damian Otta