Koleje Śląskie zapraszają do społecznych konsultacji ws rocznego rozkładu jazdy

Koleje Śląskie zapraszają do społecznych konsultacji ws rocznego rozkładu jazdy

Koleje Śląskie obsługują 16 linii dając pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny i komfortowy sposób do najbardziej odległych zakątków województwa. Z uwagi na fakt, że to pasażerowie oraz ich komfort i bezpieczeństwo są najważniejszym priorytetem dla przewoźnika, Koleje Śląskie wychodzą naprzeciw i zachęcają do składania swoich sugestii oraz propozycji dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022.

Śląski przewoźnik uruchamia w ciągu doby blisko 400 pociągów. Z jednej strony pokazuje to ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki przygotowujących liniowy rozkład jazdy. Jego budowa jest bowiem niezwykle skomplikowanym procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, często niezależnych od lokalnego przewoźnika.

– Siatka połączeń kolejowych na terenie województwa śląskiego każdorazowo budowana jest od podstaw. Specjaliści przygotowujący nowy rozkład jazdy muszą zarówno brać pod uwagę połączenia przewoźników mających wyższy priorytet na szlakach, jak i dostosować się do obecnie dostępnej infrastruktury kolejowej na poszczególnych odcinkach. Wieloaspektowość tego procesu wymaga rozpoczęcia prac już w kwietniu, aby finalny roczny rozkład jazdy mógł wejść w życie w grudniu – informują Koleje Śląskie.

Z uwagi na fakt, że to pasażerowie oraz ich komfort i bezpieczeństwo są najważniejszym priorytetem dla przewoźnika, Koleje Śląskie wychodzą naprzeciw i zachęcają do składania swoich sugestii oraz propozycji dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022.

– To opinie i głos naszych pasażerów od zawsze były i nadal są dla nas najważniejsze. Wierzymy, że wspólnie z nimi przygotujemy najbardziej optymalny rozkład jazdy – informuje przewoźnik

Sugestie i propozycje dotyczące nowego rozkładu jazdy pasażerowie mogą kierować na adres: [email protected] do 30 czerwca 2021 roku.