Koleje Śląskie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Koleje Śląskie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wycieczka po bazie Kolei Śląskich w Katowicach i przejażdżka ultranowoczesnym symulatorem pojazdu kolejowego trafią w tym roku na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A wolontariusze pojadą pociągami Kolei Śląskich bez biletu.

Pracownicy Kolei Śląskich od wielu lat grali z WOŚP. W tym roku regionalny przewoźnik przygotował coś niezwykłego.

Wolontariusze pojadą za darmo

Koleje Śląskie chcą w tym roku wspomóc nie tylko cel 32. finału, ale także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – każdy z nich posiadając identyfikator będzie mógł w niedzielę, 28 stycznia skorzystać z usług regionalnego przewoźnika za darmo.

Wrażenia jak w prawdziwym pociągu

Do wsparcia organizacyjnego dla wolontariuszy, pracownicy Kolei Śląskich dokładają atrakcje do wylicytowania. Pierwszą jest przejażdżka na symulatorze.

Nasz symulator w skali 1:1 odzwierciedla prawdziwą kabinę pojazdu trakcyjnego najnowszej generacji typu Elf 2/22 WEd. Pulpit maszynisty jest odwzorowany w stu procentach z każdym urządzeniem, które znajduje się w realnym składzie – wyjaśnia Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. Urządzenie symuluje rzeczywiste warunki pracy maszynisty, z uwzględnieniem każdego aspektu prowadzenia autentycznego pojazdu szynowego – dodaje.

Przejażdżkę na symulatorze będzie można licytować podczas gliwickiego finału WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia na rynku miasta. Zasady będą proste – kto da więcej, ten wygra i… poprowadzi pociąg!

Zobacz to od kuchni

Drugim podarunkiem od pracowników Kolei Śląskich dla WOŚP jest wycieczka po bazie regionalnego przewoźnika w Katowicach. Tam można wejść tylko ze specjalną przepustką, a więc szansa na taką przygodę jest absolutnie niepowtarzalna. Licytacja tej atrakcji odbędzie się online.