Koleje Śląskie wróciły do Wisły

Koleje Śląskie wróciły do Wisły

Nie jak początkowo planowano, od 13 grudnia ale dopiero dziś 3 stycznia pociągi ponownie pojechały do Wisły. Przyczyną zmiany terminy uruchomienia pociągów było opóźnienie w dostawie i montażu urządzeń pozwalających na bezpieczne poruszanie się pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów.

– Wykonawca dokończył niezbędne prace i zamontował urządzenia zapewniające bezpieczny przejazd pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów. Dzięki temu, pociągi pojadą do Wisły Głębce – poinformowała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Od niedzieli pociągi pojadą z większą prędkością (do 100 km/h) na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów, co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut.

Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Wygodne będzie wsiadanie i wysiadanie z pociągów na przebudowanych peronach w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów położono 14 km nowych torów.

Wymieniono sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie.

– Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów – Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku – dodała Głowacka