Koleje Śląskie wprowadzają rezerwację na przewóz rowerów

Koleje Śląskie wprowadzają rezerwację na przewóz rowerów

W związku ze zbliżającym się weekendem majowym i zapytaniami ze strony podróżnych Koleje Śląskie wprowadzają pilotażowe rozwiązanie przy przewożeniu rowerów w wybranych pociągach i autobusach komunikacji zastępczej (ZKA). Dla tych, którzy chcą mieć zapewnione miejsce na rower podczas takiej podróży przewoźnik uruchomił możliwość wcześniejszej rezerwacji. 

Rezerwacją w dniach 1- 3 maja będą objęte kursy o największym potencjale turystycznym. Będzie to pociąg w relacji Katowice -Zwardoń nr 94717 (odjazd z Katowic o godz. 9.35) i pociąg nr 94110 w relacji Zwardoń – Katowice (odjazd ze Zwardonia o godz. 18.11) oraz kurs autobusów z Czechowic-Dziedzic o godz. 10:27 i powrotnych z Wisły Uzdrowiska o 17:41. Oprócz przeznaczonych na te kursy specjalnych BikeBusów do przewożenia rowerów zapewnione będą też oczywiście autobusy ZKA dla podróżnych bez rowerów.

W ramach rezerwacji do dyspozycji dla podróżnych dostępnych jest 5 miejsc na przewóz rowerów w pociągu i 15 miejsc w busie. Aby skorzystać z takiej opcji niezbędne jest zgłoszenie się do kasy Kolei Śląskich (w dowolnej lokalizacji) w celu zakupu biletu na przewóz oraz pobrania bezpłatnej rezerwacji. Taką rezerwację mogą też pobrać osoby korzystające np. z oferty 10 godzin po sieci z rowerem, jeśli chcą mieć zagwarantowane miejsce dla roweru. W przypadku braku rezerwacji przewóz rowerów będzie realizowany zgodnie z możliwościami pojazdów. W sytuacji większego zainteresowania przewozem rowerów w powyższych pociągach i pojazdach ZKA, z powodu braku wolnych miejsc przewóz rowerów bez rezerwacji może okazać się niemożliwy do zrealizowania.