Koleje Śląskie rozstrzygnęły konkur na zdjęcie Powstańca Śląskiego

Koleje Śląskie rozstrzygnęły konkur na zdjęcie Powstańca Śląskiego

Do „polowania” z aparatem na pojazd „Powstaniec Śląski” Koleje Śląskie zapraszały wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego od 15 grudnia 2019. Po burzliwych pracach komisji konkursowej mogliśmy poznać nazwiska autorów zwycięskich prac.

Konkurs został przeprowadzony na portalu społecznościowym Facebook i polegał na sfotografowaniu pociągu „Powstaniec Śląski” z różnej perspektywy i w ciekawym ujęciu.

– Zgłoszonych prac było naprawdę sporo – w konkursie wzięło udział ponad 40 uczestników. Nie było zatem łatwo wybrać zaledwie trzy prace, które „staną na podium”. Stąd też przyznane zostały również wyróżnienia – informują Koleje Śląskie.

Pierwsze miejsce zdobyła Agata Strzelczyk, drugie Tymoteusz Muszala, a trzecie Agnieszka Żelazna. Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymali nagrody zapewnione przez Urząd Marszałkowski i Koleje Śląskie. Oprócz nagród rzeczowych na finalistów czekała też niespodzianka od spółki – mogli wybrać dodatkową nagrodę spośród trzech propozycji: zwiedzania bazy przewoźnika, przejazdu na symulatorze lub biletu miesięcznego na wybraną trasę.

Fot. Koleje Śląskie

– Cieszę się, że ten pociąg został tak ciepło przyjęty przez pasażerów i mieszkańców regionu. W ten sposób staramy się promować pamięć o Powstaniach Śląskich w nowoczesny sposób i docierać do młodych ludzi w multimedialnej formie” – mówił marszałek Jakub Chełstowski, gratulując zwycięzcom konkursu.

– Dostaliśmy mnóstwo interesujących prac i wybór laureatów w konkursie był naprawdę trudny. Oprócz samego „Powstańca Śląskiego” możemy oglądać na tych fotografiach różnorodność województwa, a dzięki temu promować ofertę Kolei Śląskich – dodał Aleksander Drzewiecki, prezes Kolei Śląskich.

Warto przypomnieć, że rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Powstań Śląskich, a przez Sejmik Województwa Śląskiego – Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego. „Powstaniec Śląski” został przygotowany właśnie z myślą o czteroletnich obchodach jubileuszowych tego wyjątkowego momentu w historii naszego regionu. Odznacza się on specjalną grafiką przygotowaną zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pociągu.