Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP

Celem 30. Finału, którego hasło brzmi: „Przejrzyj na oczy!”, jest wsparcie działań zapewniających najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tradycyjnie, jak co roku, Koleje Mazowieckie zagrają z WOŚP. 

Podobnie jak w poprzednich latach, Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP, a to oznacza, że zarówno wolontariusze, jak i członkowie Pokojowego Patrolu będą mogli korzystać z przejazdów na podstawie identyfikatorów 30. Finału WOŚP – wolontariusze są uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów 30 i 31 stycznia, a członkowie Pokojowego Patrolu także 29 stycznia.

– Po raz kolejny włączamy się do pomocy organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jako oficjalny przewoźnik WOŚP oferujemy bezpłatne przejazdy wolontariuszom kwestującym w ramach 30. zbiórki, czyli na cel zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć to wspaniałe dzieło pomocy oraz pokazać, że kolejarze mają wielkie serca chętne do niesienia pomocy  – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

W ramach wsparcia działań WOŚP Koleje Mazowieckie przekazały na licytacje fanty, z których środki zasilą cel Finału. Wśród nich jest m.in.: przejazd w kabinie „babci”, czyli najstarszego czynnego pojazdu EN57, dzień w dyspozyturze, zwiedzanie wybranej Sekcji Napraw  i Eksploatacji Taboru, czy sesja zdjęciowa z koleją w tle.

Kolejarze nagrali także specjalną „finałową” piosenkę. To kolejna inicjatywa pracowników, którzy łączą pasję do kolei, muzyki i pomagania. Skład zespołu tworzą: Paweł Cielniak (gitary, muzyka), Michał Szymkiewicz (wokal i klawisze), Michał Zalewski (perkusja, muzyka), Daria Uchman (wokal i tekst).

Na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich będzie można zobaczyć film promujący 30. Finał WOŚP, a kolejarze w zielonych mundurach pojawią się w transmisji ze sztabu głównego WOŚP 30 stycznia o godzinie 10:00.