Koleje Mazowieckie oficjalnym przewoźnikiem WOŚP

Koleje Mazowieckie oficjalnym przewoźnikiem WOŚP

Już 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych!”.  W tym roku za zebrane datki zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt do szybszej diagnostyki bakterii powodujących sepsę. Podobnie jak w ubiegłych latach, Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP oraz członkowie Pokojowego Patrolu będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami KM na podstawie identyfikatorów.

 Od 18 lat, bez przerwy, serce Kolei Mazowieckich bije w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego po raz kolejny dołączamy do tej szlachetnej akcji. Cieszę się, że możemy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia na skalę nie tylko kraju, ale również całego świata. W tym roku przygotowaliśmy wiele działań dla WOŚP. Oczywiście, wśród nich nie zabraknie nieodpłatnych przejazdów pociągami KM. Wolontariusze będą mogli z nich skorzystać w ostatnią niedzielę stycznia, czyli podczas 31. Finału, a członkowie Pokojowego Patrolu w dniach od 28 do 30 stycznia – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

31. Finał już za kilka dni. W tym roku za wszystkie datki zostanie zakupiony sprzęt medyczny, przeznaczony do walki z sepsą. Naszym głównym działaniem jest kwesta, która odbywa się dzięki wolontariuszom WOŚP. To właśnie oni często przemierzają setki kilometrów, by zapełnić puszki darami – a to wszystko dzięki nieodpłatnym połączeniom m.in. od naszego oficjalnego przewoźnika – Kolei Mazowieckich. W tym miejscu chciałbym podziękować całej załodze KM za to, że dołącza do tegorocznego Finału. Koleje Mazowieckie są naszym wieloletnim przyjacielem, który pokazuje, na czym polega dobra współpraca i bezinteresowna pomoc – dodaje Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

W tym roku Koleje Mazowieckie przekazały dla WOŚP aż 13 aukcji.  Można na nich wylicytować m.in. lekcję zumby z instruktorem i kierownikiem pociągu, Michałem Kobusem, przejazd w kabinie maszynisty czy szkolenie na symulatorze najnowszego pojazdu w parku taborowym spółki czyli ezt ER160 FLIRT3.