Koleje Dolnośląskie ograniczą liczbę pasażerów w pociągach

Koleje Dolnośląskie ograniczą liczbę pasażerów w pociągach

Od 25 marca (środa) ograniczona zostanie liczba pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich. To efekt obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z działaniami mającymi zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Wdrożenie limitów pasażerów to efekt postanowień rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zgodnie z tym aktem prawnym, Koleje Dolnośląskie obniżają liczbę pasażerów mogących podróżować w pociągach do połowy liczby dostępnych miejsc siedzących. Powyższe obostrzenia będą obowiązywały w pociągach Kolei Dolnośląskich od 25 marca do 11 kwietnia br.

Informacje o ograniczeniu liczby miejsc w pociągu i jej podstawie prawnej, będzie zamieszczona w każdym pojeździe a konduktorzy będą weryfikować liczbę pasażerów, przebywających w danym momencie na pokładzie.

Zmiany wprowadzone ww. rozporządzeniem swoim zasięgiem obejmują wszystkie środki publicznego transportu zbiorowego. Dlatego chcemy w tym miejscu uprzedzić, że z podobnymi ograniczeniami nasi pasażerowie będą zmuszeni zmierzyć się wszędzie, również korzystając z komunikacji miejskiej.

Koleje Dolnośląskie zdają sobie sprawę z faktu, iż powyższe regulacje mogą utrudnić codzienne przejazdy do i z pracy części naszych pasażerów, za co już w tej chwili chcemy ich wszystkich przeprosić.