Koleje Dolnośląskie ogłoszą kolejny przetarg na modernizację SA109

Koleje Dolnośląskie ogłoszą kolejny przetarg na modernizację SA109

Dolnośląski przewoźnik zamierza ogłosić kolejny przetarg na naprawy P5 wraz z pracami dodatkowymi w pojazdach typu 212M serii SA109 o numerach 003 i 004. Przypomnijmy, że spółka rozważała przeprowadzenie modernizacji składów we własnym zakresie.

Jak poinformował Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich, po przeanalizowaniu możliwości przeprowadzenia modernizacji we własnym zakresie, zdecydowaliśmy o ogłoszeniu kolejnego postępowania.

–  Planowana rozbudowa zaplecza serwisowo-naprawczego, ze względu na czasowe funkcjonowanie w warunkach szczególnych (budowa), uniemożliwia podjęcie tego rodzaju prac w najbliższym roku – dodaje Rodak.

Temat modernizacji Kolzamów ciągnie się od 23 września 2020 r. kiedy to dolnośląski przewoźnik ogłosił przetarg  na modyfikację dwóch autobusów szynowych serii SA109. Na początku listopada 2020 r. spółka poinformowała, że dwie firmy zainteresowanie wykonaniem przeglądów P5 Kolzamów. Pod koniec roku oferenci otrzymali od przewoźnika wniosek dotyczący wydłużenia związania ofertą do dnia 1 marca 2021 r. Na propozycję przystał jeden wykonawca, niestety jego oferta okazała się o 1 353 000 zł brutto droższa od zaplanowanego budżetu i przetarg unieważniono.

Następnie pod koniec marca 2021 r.  Zarząd Kolei Dolnośląskich podjął decyzję o przeprowadzeniu przeglądów P5 dwóch autobusów szynowych SA109 i ogłosił przetarg rozszerzając i doprecyzowując zakres planowanych prac. Niestety w nie wpłynęła zadana oferta. Wówczas analizowano możliwość przeprowadzenia modernizacji we własnym zakresie.