Kolejarze pokazali serce – zebrano 24 litry krwi

Kolejarze pokazali serce – zebrano 24 litry krwi

24 litry zebranej krwi, która może pomóc ponad 40 osobom, niemal 100 osób, które zgłosiło się do udziału – to efekt akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Specjalna edycja „Kolejowej Kropli Krwi” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród krwiodawców.

Pracownicy urzędu, spółek kolejowych i wielu krwiodawców niezwiązanych z branżą kolejową  wzięło udział w specjalnej edycji „Kolejowej Kropli Krwi”. Partnerem zbiórki było Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ.

Pobór krwi wykonywany był w krwiobusie ustawionym w pobliżu siedziby UTK. 24 litry – dokładnie tyle krwi pojechało do stacji krwiodawstwa. Zebrana krew, pozwoli pomóc ponad 40 osobom, co świadczy o niewątpliwym sukcesie akcji.

– Aż trudno uwierzyć w wyniki akcji. Do oddania krwi zgłosiło się prawie 100 chętnych i pomimo tego, że część z nich nie została z różnych przyczyn zakwalifikowana, zebrano 24 litry tego drogocennego płynu. To rekord akcji, którą organizujemy od 2017 roku. Budujące jest to, że nasze społeczeństwo chce pomagać i potrafi solidaryzować się z potrzebującymi. Zwłaszcza teraz, kiedy ta krew może być szczególnie potrzebna – podsumował dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Sukces specjalnej edycji Kolejowej Kropli Krwi to przede wszystkim zasługa krwiodawców, ale także Ministerstwa Infrastruktury i spółek kolejowych, które włączyły się w nagłośnienie akcji. Szybkie zorganizowanie poboru krwi nie udało by się również bez pełnego zaangażowania Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ.